Surma põhjused riikides, kus suremus on kõrgeim

Suremus ja surma põhjused eri riikides erinevad kogu maailmas väga erinevalt ning võivad erilistel kohtadel elatustingimustele, majandusarengule ja tervishoiu infrastruktuurile palju valgust avaldada. See on peamine põhjus, miks me hindame surma ja suremuse põhjuseid, sest see annab meile selgema pildi inimeste heaolu arengust konkreetsetes valdkondades.

Paljud võivad uskuda, et nakkuslikud surmapõhjused (need, mis võivad levida ühelt inimeselt teisele) on kolmanda maailma riikidele iseloomuliku kõrge suremuse peamised tõukejõud. See ei ole alati tingimata nii.

Zimbabwe hädaolukord

Zimbabwe on üks paljudest riikidest, mis on aastate jooksul olnud Briti monarhi ja liidu Jacki juhtimisel. Sõltumatuse korral võimaldasid uue valitsuse kohalikud konfliktid ohutust ja infrastruktuuri kiiresti ohustada. Pöördumine algas 1980. aastal, kui riigi uus stabiilsem valitsus leidis, et suudab kiiret majanduskasvu saavutada.

Pärast 2001. aasta Zimbabwe demokraatia ja majanduse elavdamise seadust, millega Ameerika Ühendriikide kongress aitas edendada majandusarengut ja Zimbabwe rahva kasvu, halvenes taas riigi heaolu. Hoolimata kavandatud mõjudest ei suutnud taaskasutamistoiming ja muud reformid piirata uut probleemide lainet, kuna inflatsioon jõudis 2007. aastal 66 000 protsendini, tekkis laialt levinud koolera puhang ja paljude vajalike ressursside puudus raputas rahvaid. Selle aja jooksul muutusid meditsiinilised ja toiduvarud uskumatult problemaatiliseks ning nende puuduse tõttu halvenes riigi tervishoiusüsteem. 2012. aastal lisandus Zimbabwe paljude ebasoovitavate statistiliste andmete hulka, sealhulgas nakkushaiguste põhjustatud surmajuhtumitele (711 surmajuhtumit 100 000 inimese kohta). ÜRO on teatanud, et Zimbabwe osariik on viimastel aastatel paranenud humanitaarabi ülemaailmse koostöö tõttu, kuigi paljude Zimbabwe olukord on parimal juhul ebakindel.

Lõuna-Aafrika suur neljas

Lõuna-Aafrika on tuntud kui riik, millel on suurepärane looduse ilu ja kiiresti arenev majandus. Kahjuks hõivab ta 2012. aasta surmaga nakkushaiguste tabelis teise koha. 512 surmajuhtumiga 100 000 inimese kohta on suurim ja kõige tõsisem nakkushaigus, mis katkavad riiki, on järgmised “suured neli”:

  • HIV / AIDS (2012. aastal oli HIV-nakkusega 6, 1 miljonit inimest).
  • Malaaria (IRS teatas, et 2012. aastal elas üle 40 protsendi elanikkonnast nakatumise ohus).
  • B-hepatiit (vastavalt hiljutistele andmetele nakatatakse selle kroonilise viirusega aastas 3-4 miljonit kohalikku meest).
  • Tuberkuloos (WHO järgi oli 2013. aastal riigis esinenud 450 000 aktiivset juhtumit, samas kui 2012. aastal suri selle haiguse tagajärjel 89 000).
  • Afganistani pärast sõda

    Ei ole üllatav, et Afganistanis toimunud sõja ajal ja pärast seda koges riik raskusi elatustaseme ja kvaliteetsete tervishoiuteenuste infrastruktuuri säilitamisel. Samuti on riik kõrgeim koht nakkushaiguste põhjustatud surmajuhtumite hulgas. Selliste põhjuste puhul on Afganistanis kolmas suremus, 363 surmajuhtumit 100 000 inimese kohta.

    2012. aastal oli võitlus nakkushaiguste vastu ikka nii tugev kui kunagi varem. Kuigi polio juhtumid on peaaegu täielikult kõrvaldatud, on muud surmavad tingimused Afganistanis endiselt tõsised terviseohud, sealhulgas tuberkuloos, malaaria ja HIV / AIDS. Kuigi nende määrad on endiselt ebatavaliselt kõrged, on IRSi, Maailma Terviseorganisatsiooni ja teiste organisatsioonide vastumeetmed osutunud suhteliselt tõhusaks suremuse piiramise ning afgaani tervishoiuteenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamise seisukohalt.

    Nagu juba mainitud, ei ole nakkushaigused ainult kolmanda maailma riikide vaevavad. Kuigi diagrammi lisavad Zimbabwe, Lõuna-Aafrika, Afganistan ja India, ei ole arenenud riigid immuunsed ning Venemaal, Türgis, Saksamaal, Prantsusmaal ja Jaapanis on need tingimused mõnevõrra raskustes.

    Ülemaailmselt jätkub võitlus nakkushaiguste vastu. Arenenud riikide, Aafrika ja Aasia rahvaste ning teiste selliste vaevustega vaevatud kohtade abiga leiavad uued võimalused tehnoloogiliste ja meditsiiniliste leidlikkuse ärakasutamiseks, et edendada kannatanute taastumist.

    Surma põhjused riikides, kus suremus on kõrgeim 100 000 inimese kohta

    KohtRiigidInfektsioonidMitte-nakkushaigusedVigastused
    1Zimbabwe71159982
    2Lõuna-Aafrika612711104
    3Afganistan363846169
    4India253682116
    5Hiina976332
    6Brasiilia9351480
    7Egiptus7478233
    8Venemaa74790103
    9Iraan5656975
    10Türgi4455539
    11Portugal4034325
    12Jaapan3424440
    13Saksamaa2236523
    14Prantsusmaa2131335
    15Hispaania1932318

    Soovitatav

    Mis on Tennessee osariigi kahepaikne?
    2019
    Mis on tennise laine?
    2019
    Rumeenia 10 suurimat kultuurifestivali
    2019