Suurimad Landlocked riigid maailmas

Läänemeremaal puudub rannajoon või otsene juurdepääs ookeanile või merele. Maailmas on kokku 43 maismaad, kus suurim on Kasahstan. Lääneriikidel on palju eeliseid ja puudusi.

Läänemere piirkonna riigid on suhteliselt varjatud ookeanide, näiteks tsunamite ja orkaanide poolt põhjustatud ebasoodsate ilmastikutingimuste eest ning võimest jälgida riiki piiriületust või sealt väljuvat kaupa. Läänemere piirkonna riigid on merel sissetungi eest kaitstud. Neil riikidel, eriti arenevatel riikidel, on aga probleeme kaupade impordi ja ekspordiga, mis sunnib neid tuginema oma ühendatud naabritele. Transpordikulud ja tollimaksud muutuvad riigisiseste riikide jaoks kulukaks. Rannajoonele pääsemiseks on maad, mis ei ole sisemaad, sunnitud hoidma sõbralikke suhteid rannikualadega riikidega, isegi kui nad ei nõustu.

10. Kesk-Aafrika Vabariik -

Kesk-Aafrika Vabariik on Kesk-Aafrika riik. CAR on kümnes suurim sisemaal asuv riik, mille pindala on 752 612 km². CAR jagab oma piire kuue riigi, sealhulgas Kameruni, Tšaadi, Kongo Demokraatliku Vabariigi, Kongo ja Sudaani vahel. Riigis on 4, 422 000 inimest.

9. Afganistan -

Afganistan on Lõuna-Aasia maismaal asuv riik, mille pindala on 647 500 km² ja rahvaarv on 29 117 000 inimest. Afganistan piirneb 6 riigiga, sealhulgas Pakistani, Tadžikistani, Türkmenistani, Usbekistani, Hiina ja Iraaniga.

8. Sambia -

Sambia on Lõuna-Aafrika riigipiir, mille pindala on 752 612 km², mis piirneb 8 riigiga, sealhulgas Zimbabwe, Angola, Botswana, Kongo Demokraatlik Vabariik, Namiibia, Tansaania, Mosambiik ja Malawi. Riigis elab 12, 935 000 inimest.

7. Boliivia -

Boliivia on Lõuna-Ameerika keskne riik, mis piirneb 5 riigiga, sealhulgas Argentina, Brasiilia, Tšiili, Paraguay ja Peruu. Boliivia pindala on 1 098 581 km², mistõttu on see maailma suuruselt seitsmendas riigis, kus on 10 907 788 inimest.

6. Etioopia -

Etioopia on Ida-Aafrika maismaal asuv riik, mille pindala on 1104 300 km² ja rahvaarv 85, 237 ja 338 inimest. Riik piirneb 6 riigiga, sealhulgas Sudaan, Kenya, Eritrea, Djibouti, Lõuna-Sudaan ja Somaalia ning on kuuendaks suurimaks maismaakinnisega riigiks maailmas.

5. Mali -

Mali pindala on 1, 240, 192 km², mistõttu on see maailma suuruselt viies maismaal asuv riik. Riik asub Lääne-Aafrikas, mis piirneb 7 riigiga, sealhulgas Alžeeria, Guinea, Elevandiluurannik, Burkina Faso ja Niger. Riigis on 14, 517, 176 inimest.

4. Niger -

Niger on maailma suuruselt neljas maismaal asuv riik, mille pindala on 1 267 000 km². Nigerit ümbritsevad 7 Lääne-Aafrika riiki, sealhulgas Alžeeria, Benin, Burkina Faso, Tšaad, Liibüa, Mali ja Nigeeria. Nigeris on 15, 306, 252 inimest.

3. Tšaad -

Tšaad on Kesk-Aafrika riik, mille kogupindala on 1 284 000 km², mistõttu on tegemist maailma suuruselt kolmanda riigiga ja 10, 329 ja 208 elanikuga. Riik piirneb 6 riigiga, sealhulgas Kamerun, Kesk-Aafrika Vabariik, Liibüa, Niger, Nigeeria ja Sudaan.

2. Mongoolia -

Mongoolia on suuruselt teine ​​maismaal asuv riik maailmas, mille kogupindala on 1 566 500 km². Mongoolia asub Põhja-Aasias, mis piirneb kahe riigiga Hiinaga ja Venemaaga. Riigi elanikkond on 3 miljonit inimest.

1. Kasahstan -

Kasahstan on maailma suurim maismaal asuv riik, mille pindala on 2 724 900 km² ja maailmas suuruselt üheksas. Kasahstan asub Kesk-Aasias, mis piirneb 5 riigiga, Hiina, Kõrgõzstan, Venemaa, Türkmenistan ja Usbekistan. Riigis on 1, 6372 000 inimest.

Suurimad Landlocked riigid maailmas

KohtRiikMandrilPindala (km²)Rahvastik
1KasahstanAasia272490016372000
2MongooliaAasia15665003000000
3TšaadAafrika128400010329208
4NigerAafrika126700015306252
5MaliAafrika124019214517176
6EtioopiaAafrika110430085237338
7BoliiviaLõuna-Ameerika109858110907778
8SambiaAafrika75261212935000
9AfganistanAasia64750029117000
10Kesk-Aafrika VabariikAafrika6229844422000

Soovitatav

Mis on kubism?
2019
Mis on Guinea-Bissau pealinn?
2019
Mida tähendavad Namiibia lipu värvid ja sümbolid?
2019