Top 10 mustika tootvat riiki Ameerikas

Kümme USA riiki mustikate kasvatamiseks ulatuvad paljude kliima- ja geograafiliste paikade hulka. Kõigis neis on puuviljale omistatud tervislikkus selle kasvuks põllumajandustootjatele üha tulusam väljavaade. Mustikate tootmine ja töötlemine on maailmaturul viimase kümne aasta jooksul õitsenud ja USA-s on selle perioodi jooksul peaaegu kahekordistunud. Põllukultuuride populaarsuse peamiseks tõukejõuks on kindlasti üldsuse suurem teadlikkus ja huvi paljude marja tervisele kasulike hüvede vastu. USDA uuringute kohaselt on mustikad rikkalikud antioksüdandid, mis aitavad vabastada vabade radikaalide aktiivsust organismi rakkudes. Vabade radikaalide arvatakse olevat osa südame-veresoonkonna probleemides, samuti vähi arengus. Washington on praegu Ameerika Ühendriikide mustika pealinn, andes üle 96, 1 miljoni naela, samas kui New York ümardab esikümnesse 1, 6 miljonit naela.

10. New York - 1, 6 miljonit naela mustikaid

Umbes 700 mustika kasvava aakri kohta andis New York viimase aasta jooksul 1, 6 miljonit naela põllukultuuri, mis on praegu 10. edukaima mustikate tootva riigina. Need mahud on aga eeldatavasti suurenenud tänu soodsamate ilmastikutingimuste tulemusel suuremale hulgale põõsastele, mis lähevad täistootmisele. Riigi suvine ilm ja selle sagedased vihmad muudavad New Yorgi mustikad eriti pehmeks ja magusaks. Saagikoristusperiood kestab tavaliselt umbes kümme nädalat, mis on tipptasemel juuli lõpus ja augusti alguses.

9. Mississippi - 8, 5 miljonit naela mustikaid toodetud

Suurem osa Mississippi mustikupinnast asub riigi kaguosas. Selle kontsentratsiooni põhjuseks on asjaolu, et mustikad on kohalikud piirkonnad, kus tingimused on sarnased Mississippi kaguosaga, nagu männimetsad. Rabbit-Eye on üks tähtsamaid kohalikke liike, mida kasvatatakse riigis. See konkreetne sort toodab kvaliteetseid vilju ja on kohandatud kohalikule kasvukeskkonnale. Teine põhjus mustika põllukultuuri koondumiseks riigi kaguosas on see, et paljud teadlased, kes töötavad selles piirkonnas ja selle ümbruses, valisid sordid ja tulid välja põllukultuuride kasvatamiseks, mis olid piirkonnapõhised. Mississippi registreeris eelmisel aastal mustika saagi 8, 5 miljonit naela.

8. Florida - 16 miljonit naela mustikaid

Umbes 20 aastat tagasi praktiliselt ei esinenud Florida mustikate kaubanduslikku tootmist, välja arvatud need marjad, mida kasvatati väikestel kruntidel kohalikel turgudel. Florida mustika tootmine oli möödunud aastal 16 miljonit naela, mis pani riiki juhtivate mustika tootvate riikide ridadesse. Mustikate tootmine Floridas on viimastel aastatel plahvatuslikult kasvanud, peamiselt tänu uute "Southern Highbush" sortide kasutuselevõtule, mille on välja töötanud Florida ülikool. Need sordid nõuavad väga vähe tunde kasvu, samuti on need kõrge vilja kandjad. Kuna tarbijate nõudlus põllukultuuride järele on aastate jooksul jätkuvalt suurenenud, on see motiveerinud seda tsitrusviljade kasvatamise riiki edendama maapinnale lähemal asuva teise värvilise puuvilja kasvu.

7. Põhja-Carolina - 48, 5 miljonit naela mustikaid toodetud

Põhja-Carolina on järjekindlalt olnud üheteistkümne mustika tootva riigi hulgas üleriigiliselt, kuigi suuremahuline kaubanduslik tootmine piirdub umbes kaheksa või üheksa maakonnaga riigi kagunurga lähedal. Mustikaid võib siiski kasvatada igas riigis riigis, kus kasvatatakse ideaalseid mustikaliike ja tehakse vajalikud mulla modifikatsioonid. Paljudes riigi kaguosa piirkondades peetakse nende iseloomulikke "soola ja pipraga" mulla tüüpe enamiku põllukultuuride puhul tavaliselt halbaks maaks. Kaubanduslikele mustikakasvatajatele on see mullatüüp ideaalne kasvukeskkond. Eelmisel aastal andis riik 48, 5 miljonit naela mustikaid.

6. California - 53, 4 miljonit naela mustikaid toodetud

Kuni viimase ajani oli Kalifornias asuva kaubandusliku mustikafarmide leidmine üsna raske. Mustikad olid tavapäraselt põhjapoolsetele metsadele aklimatiseerunud ning tehnoloogia arengus ja julged kasvatajad võtsid kaasa viimase kümne aasta jooksul toimunud erakordse California mustika buumi toite. See hooaja, riik andis 53, 4 miljonit naela mustikad ja praegu on kuuendal kohal kogu riigis. See suur mustika tootmisbuum ei tulnud aga lihtsalt. Lisaks tehnilisele kasvavale võimekusele, mis oli vajalik selleks, et seda juhtuda, võttis see abi Floridast pärit soojust armastavate sortide, samuti mitmete eksootiliste "Falcon" sortide abiga.

5. New Jersey - 56, 7 miljonit naela mustikaid toodetud

New Jersey on USAs viies kõrgeim mustikas tootev riik. Vaatamata riigi väiksusele võrreldes teiste liidritega, on New Jersey kasvatajad registreerinud ainult sel aastal 56, 7 miljoni naela mustikaid. Hämmastav, et enamik sellest saagist pärineb ainult 8 800 hektarist, üle 80% New Jersey juustudest on pärit Atlandi maakonnast. Mustikate koormused pakitakse ja transporditakse tavaliselt Ameerika Ühendriikide ja Kanada turgudele Atlandi mustikas asuvas ettevõttes Hammontonis. Mis teeb New Jersey mustikad nii täiuslikuks, on piirkonna soodsad temperatuurid ja pinnase tingimused.

4. Oregon - 86, 1 miljonit naela mustikaid toodetud

Oregoni osariigis kasvanud mustika kasvupind on viimase pooleteise aastakümne jooksul kasvanud ligi neljakordseks, et oleks võimalik kasvatada ja kasvatada põllukultuuri kasvavaid nõudmisi. Praegu on Oregon USA-s neljandal kohal mustvalgete tootmises Ameerika Ühendriikides, saades sel aastal 86, 1 miljonit naela. Hoolimata asjaolust, et enamik riigi mustika pindalast asub Willamette'i orus, on kaubanduslik mustika tootmine tavaline ka kogu Kesk-Columbia piirkonnas, kus on mitmeid olemasolevaid, kaubanduslikult edukaid mustika toiminguid.

3. Michigan - 92 miljonit naela mustikaid toodetud

Suurem osa Michigani mustika tootmisest toimub Edela-Michiganis, kus kõrged veetavad lauad ja liivane pinnas tagavad suurepärased tingimused mustika kasvuks. Need konkreetsed mullad on väga niisked ja nende pH on vahemikus 4, 5 kuni 5, 5. Michiganis on üle 20 mustika sorti, mida kasvatatakse laialdaselt. Riigi saagiaeg kestab tavaliselt juunist kuni oktoobrini. Mustikad on olnud riigis kaubanduslikuks eduks, andes sel aastal umbes 92 miljonit naela.

2. Gruusia - 92 miljonit naela mustikaid

Paljud Gruusia põllumajandustootjad on viimase kolme aastakümne jooksul hoolimatult töötanud, et suurendada oma riigi mustika tootmist ja rahuldada tarbijate nõudmisi. Mustika tootmise suurenemist riigis on toetanud Gruusia ülikooli teaduskonna ja rajatiste laiendamine ja uurimine. Põhja-Ameerika mustikanõukogu sõnul on Gruusia sel aastal tootnud 92 miljonit naela mustikaid. Mitte kaua aega tagasi kasvasid Gruusia põllumajandustootjad umbes 3500 aakri mustikad, kuid täna kasvatavad nad põllukultuuri üle 20 000 aakri ja tootmine on kasvanud kümme korda.

1. Washington - 96, 1 miljonit naela mustikaid toodetud

Washingtoni esimesed mustikaistandused algasid üle 50 aasta tagasi. Varem, kui mustikad hakkasid riiki jõudma, olid ainult mõned kasvatajad ja käputäis töötlejaid, kes ostaksid oma puuviljad. Enamikul kasvatajatest olid väga väikesed kasvupinnad ja paljud müüsid suurema osa oma toodangust otse talupoegadest. Tänapäeval on see saanud USA kõrgeimaks mustika tootvaks riigiks, andes möödunud aastal umbes 96, 1 miljonit naela. Kuigi Washington on põllukultuuri juba aastaid turustanud, piirdus hiljuti kasv Cascade'i lääneosas asuvate pindadega. Viimastel aastatel on pindala märkimisväärselt suurenenud, et katta suurem osa riigist.

Mustika tootmine USA riigi poolt

KohtRiiklbs
1Washington96100000
2Gruusia92000000
3Michigan92000000
4Oregon86100000
5New Jersey56680000
6California53350000
7Põhja-Carolina48500000
8Florida16000000
9Mississippi8550000
10Indiana2000000
11New York1600000
12Alabama480000
13Arkansas360000

Soovitatav

Detroiti spordimeeskonnad
2019
Mida Seahorses sööb?
2019
Suurimad linnapargid Kanadas
2019