Vancouveri kõige kõrgemad ehitised

Vancouveri linn asub Kanadas Briti Columbias. See on neljas kõige tihedam linn Põhja-Ameerikas ja seda iseloomustavad arvukad kaasaegsed kõrghooned. Lisaks sellele, et Vancouver on linnade seas, kus on kõige kõrgemate hoonete arv elaniku kohta, on Vancouveril kõige rohkem elamuid kõrghooneid ühe inimese kohta Põhja-Ameerikas. Linna piires on umbes 650 hoonet, millest 50 on kõrgemad kui 328 jalga ja kolm loetakse kõrghooneid (≥492 jalga).

Vancouveri kõige kõrgemad ehitised

Elu Shangri-La

Elu Shangri-La on kõrgeim hoone nii linnas kui ka provintsis, mille kõrgus on 659 jalga. 62-korruselises hoones on nii äri- kui eluruumid ning see valmis 2008. aastal. Viie tärni hotell asub esimesel viieteistkümnel korrusel, samas kui korteriühistute korterid täidavad ülejäänud. 61. korrusel asub privaatne katuseaed.

Trump International hotell ja torn

Trump International Hotel ja Tower on teise kõrgema hoone Vancouveris, mille kõrgus on 616 jalga ja 63 korrust. Torn avati 28. veebruaril 2017 ja on kombineeritud hoone, mis sisaldab nii äri- kui ka eluruume. Hoones on "hüperboolne paraboolne" disain, mis pöörab järk-järgult kõrgusele. See kuulub Holborn Grupile ja Trumpi organisatsioonile.

Hotel Georgia privaatsed elukohad

Hotel Georgia privaatsed elamud on linna kolmas kõrgeim hoone, mille kõrgus on 518 jalga. 2012. aastal ehitatud 48-korruseline hoone asub ajaloolise Hotel Georgia lähedal. Hoones on nii äri- kui eluruume.

Üks seinakeskus

One Wall Center (Sheraton Vancouver Wall Centeri põhja torn) asub Vancouveri neljandal kõrgemal ehitisel, mille kõrgus on 491 jalga. 48-korruselist hoonet kasutatakse nii äri- kui ka eluruumide jaoks. Üks Wall Center valmis 2001. aastal ja võitis samal aastal Emporise pilvelõhkuja.

Shaw Tower

Shaw Tower on Vancouveri viies kõrgeim ehitis, mille kõrgus on 489 jalga. Torni valmis 2004. aastal ja sisaldab 42 korrust. Hoone asub Shaw Communications'i madalama mandrioperatsioonide peakorteris. Madalamad kuueteistkümnes korrus on kontorid, ülemine 24 koosneb 130 korterist.

Sadamakeskus

Sadamakeskus on kuues kõrgeim hoone Vancouveris, mille kõrgus on 481 jalga. Seda iseloomustab "Lookout" torn ülemisel korrusel. Torn on linna silmapaistvamate maamärkide hulgas. Hoone ülemine korrus on pöörlev restoran ja pakub 360 kraadi vaateplatvormi. See valmis 1977. aastal ja on 40 korrust.

Vancouveri kõrgeimate hoonete ajajoon

Aastatel 1910–1912 oli Dominioni hoone Vancouveri kõrgeim hoone, mille kõrgus oli 175 jalga. 1912. aastal valmis Päikesetorn 276 jala kõrgusel ja sai kõige kõrgemaks, kuni see ületati 289 jala kõrguse Kanada Vaikse ookeani künni Hoone 1914. aastal. 1930. aastal sai kõige kõrgemaks 321 jalga pikk Marne hoone ja 1939. aastal oli Vancouveri hotell tiitliks 364 jalga kuni 1972. aastani. 1972. aastal sai TD torn 417 jala kõrguseks, kuid aasta hiljem varjus ta Royal Center, mille kõrgus oli 464 jalga.

Vancouveri kõige kõrgemad ehitised

  • Vaadake teavet kui:
  • Nimekiri
  • Diagramm
KohtHoone nimiKõrgus (jalga)Kõrgus (m)PõrandadEhitusaasta
1Elu Shangri-La659201622008
2Trump International hotell ja torn616188632017
3Hotel Georgia privaatsed elukohad518158482012
4Üks seinakeskus491150482001
5Shaw Tower489149412004
6Sadamakeskus481146401977
7MNP torn469144362015
8Royal Center463141371973
9Melville463141432007
10Bentall 5460140342007
11Park Place459140351984
12Fairmont Pacific Rim458140442010
13Granville'i väljak453138301973
14Neli Bentalli keskust453138351981
15Scotia torn453138341977
16Telus Garden - elamu446136542014
17TD torn417127301972
18Capitol Residences414126432011
19Patina414126422011
20W-43411125432009

Soovitatav

Mis oli neoliitikumrevolutsioon?
2019
Madalaimad kohad Aasias
2019
Kui kaua on Appalatsi rada?
2019